Grilování. Maso, gyros, kuře.

Grilování není jenom oblíbenou letní aktivitou zahrádkářů. Grilovat se totiž dá i v interiéru kuchyně. Pokud ale chceme něco ugrilovat, potřebujeme opravdu velice kvalitní gril. Pokud chceme mít bezpečnější pocit z grilování v interiéru, určitě použijeme elektrický gril. Gril může být téměř na vše. Obyčejný gril anebo grilovací deska se dá použít na všelijaké maso a zeleninu. Můžeme na něm grilovat třeba chleba. Existují také typy grilů, které jsou určené jen a pouze na jeden druh jídla. Podle toho také nesou v názvu název jídla, na které jsou určeny.

Elektrický gril na gyros

Nedokážeme si to představit. Pokud jdeme někam do tureckého bistra nebo do turecké restaurace na gyros, vidíme většinou, jak je připravován. Obří plynový vertikální gril, na kterém je napíchnutý trn s masem. Z masa se neustále odřezávají malé kousky. To slůvko plynový, je tady ale trochu nadbytečné. Zde se bavíme o elektrických grilech. Tento gril může být také vertikální. Elektrický gril na gyros je prostě alternativa toho plynového. Je ale opět potřeba jej nejprve rozpálit, než na něm začneme grilovat maso. Můžeme mít i horizontální gril. Oba fungují na podobném principu. Maso se pořád otáčí nad rozpálenou plotnou.

Elektrický gril na kuře.

Tento gril jsme určitě minimálně jednou každý viděli. Může být veliký, na několik kuřat anebo malý, pouze na jedno jediné kuře. Vždy je nutné používat speciální napichováky na kuřata. Ty bývají většinou dodávány přímo s grilem. Elektrický gril na kuře je většinou vyroben z nerezu. Díky poteflonované vrstvě anebo speciální úpravě nerezového povrchu napichováků na kuře je možné je jednoduše očistit před dalším použitím. Některé grily na kuřata jsou tak dlouhé, že se na jeden napichovací trn dá napíchnout 2 a více kuřat. Proto jsou velmi oblíbené hlavně v pojízdných grilovacích stáncích. Nyní stačí už jen si jeden pořídit, pěkně potřít kuřátka, a nechat je na chvíli potočit. Pak už nezbývá nic jiného než popřát dobrou chuť.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*