Elektrické spotřebiče, nejen do profesionální kuchyně.

Elektrické spotřebiče jsou nedílnou součástí každé kuchyně. Taková elektrická trouba je důvěrně známá všem, kteří prostě nemají možnost připojení plynu kvůli vaření. Prostě nemají plynovou přípojku zavedenou do kuchyně, bytu či domu. Proto jsou také elektrické spotřebiče vymyšleny. Není to jen kvůli šetření energiemi (stejně ji asi ani moc nešetří, jenom místo plynu využívají elektřinu). Existují ale spotřebiče, které najdeme spíše jenom v profesionálních provozech.

Profesionální elektrospotřebiče, které jsou někdy i trochu nezvyklé.

Sporák a trouba je jasná volba do každé kuchyně. Máme ale i spotřebiče, které se používají jenom někde, a to pouze pro daný účel. Klasické restaurace je třeba ani nepotřebují. Některé je mají, ale to jenom pro případ, že by bylo nutné je použít. Některé je ale používají dnes a denně a jejich podnikání by se bez nich neobešlo. Uvedeme si jeden příklad níže.

Elektrická pec

Jedná se o výborný elektrospotřebič, který je určený hlavně pro pečení. Nejvíce se používá na pečené jídlo a pizzu. V ostatních provozech se moc nepoužívá, protože si vystačí na pečení s obyčejnou troubou. Pec má ale výhodu v tom, že je vcelku úzká, atak je schopné jednoduše propéct jídlo ze všech stran. Většina pecí má také jednu výbornou vlastnost a tou je, že se do ní nemusí dávat jídlo přímo na plechu. Proto je možné v nich péct třeba pizzu napřímo bez nutnosti na to používat perforované nebo sítové plechy. Elektrická pec je tedy velmi oblíbená hlavně v pizzeriích.

Elektrická pánev.

Pokud se podíváme na elektrickou pánev, tak se hlavně pozastavíme nad jejím tvarem. Není kulatá jako obyčejná pánvička, kterou máme v kuchyni. Většinou je její tvar obdélníkový anebo čtvercový. Jsou hodně oblíbené hlavně v asijských bistrech a kuchyních. Na těch obrovských rozpálených plochách elektrických pánví totiž rádi dělají nudle. Tradiční čínské rýžové nudle se totiž smaží na sucho. Proto jsou tyto pánve opravdu oblíbené. Mají obrovskou plochu a dá se na nich udělat opravdu obrovská hromada této pochoutky. Dále na nich dělají třeba smažené speciality, které se připravují a servírují přímo před očima zákazníka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*